לחץ כאן כדי ליצור אתר אינטרנט בחינם


 

 עריכה לשונית - גלית פרג'ון

 

עריכה אקדמית – כמה טיפים

איך אני בוחר נושא?
כדאי מאד לבחור נושא שמעניין אותך וקרוב ללבך ולתחום העיסוק שלך. החיבור האישי שלך לנושא יוצר את המוטיבציה שלך לחקור אותו, לכתוב עליו ולחדש בו. מצד אחד כדאי נושא שנכתב עליו כבר בעבר, על מנת שיהיה חומר תיאורטי להתבסס עליו, אך לא נושא שכבר נכתב עליו רבות, ויהיה קשה לחדש ולהוסיף חידושים משלך בתחום.

איך אני הקטן, בעבודה שלי, יכול לתרום לעולם המחקר?
השאיפה היא שלעבודתך תהיה תרומה לעולם המחקר, בידע רלוונטי וחדש, הבנה חדשה ושפיכת אור ייחודי שאתה נתת. בעבודה שלך יכולים לעשות שימוש חוקרים שבאים אחריך, ומההמלצות המעשיות ומהחלק היישומי יכולים להנות גם אנשי שטח. 

מאיפה אני מביא חומר?

האינטרנט הוא מקור מצויין, זמין נגיש ונח שיש בו היום את כל המידע האקדמי המעודכן [מאגרי מידע כמו מפתחיפה, רמב"י, ויקיפדיה (שבחלקה מבוססת על מקורות שפיטים), כתבי עת אלקטרוניים, פורטלים וכל מידע שפיט אחר]. אתרים קלים לתפעול ונוחים למשתמש ויכולים להפוך את התהליך המחקרי לנעים וידידותי יותר.

איך מצטטים?

העתקת קטעים ככתבם ללא ציון מקור הינה גניבה ספרותית ואינה מותרת, אך העתקת משפטי מפתח והכנסתם בתוספת ציטוט המקור להקשר הנכון, היא בניה של החלק התיאורטי של העבודה. זו הדרך לכתיבת מחקרים קודמים עליהם המחקר שלך מתבסס.

מתי אני מצטט את דברי קודמי ומתי כותב פרי חשיבה מקורית משלי?

לאחר חשיבה ועיבוד של המידע הקיים (אינטגרציה)  נדרשת גם כתיבה עצמאית שתעשה את העבודה פרי מחקר מקורי וייחודי. החשיבה המקורית שלך תתבטא בפרק הדיון, הסיכום והמסקנות התיאורטיות, וכן בחלק היישומי.

איך אני יודע שהעבודה שכתבתי אכן טובה?
לכל סטודנט יש מנחה. לאחר הגשת הטיוטה המנחה שלך יבדוק את העבודה ויעיר לך היכן שצריך תיקונים.

כיצד אני מצטט?

קישור לכללי APA

קישור לכללי MLA

מתי כדאי להיעזר?
עבודת מחקר יכולה להיות חויה מהנה, מאתגרת ומעניינת במיוחד. לעומת זאת, לעיתים העבודה עלולה להגרר מסיבות שונות ולגרור בעקבות כך קנסות של איחור במועד, דמי שמירת סטטוס וזכויות עד להגשה מאוחרת ועוד. כמו כן סטודנט שלא מגיש את חובותיו במועד מעכב את קבלת התואר ודירוג השכר, שיש להם משמעות כלכלית גדולה. לכן, אם אתה מרגיש שאתה נגרר ונסחב והעסק הזה הפך להיות מעיק ומתסכל ויכל להיות מזמן מאחוריך, מומלץ לפנות למי שיכול לעזור לך לקדם את המחקר ולהביאו לסיומו המוצלח לפי הלו"ז האקדמי שלך. _______________________________________________________________

גלית פרג'ון - עריכה אקדמית,  יד בנימין, 0526522298   galitfargon@gmail.com

בניית אתר אינטרנט חינם